Poslanka DeSUS podprla listo Dobre države. Ja, in? Kje so meje zasebnosti?
|
Včeraj popoldne so uredništva dobila sporočilo iz stranke Dobra država, češ da so že v prvih dneh kampanje tarča sprevržene politike in lažnih novic; Kako izrojena je slovenska politika kažejo zadnja dogajanja ob vprašanju, kdo je prispeval podpis h kandidaturi stranke Dobra država, so zapisali. Kot stranka, ki spoštuje pravno državo in osebno integriteto ljudi, brez soglasja podpisnice imena do včerajšnjega popoldneva niso objavili. Z njenim soglasjem pa sporočajo, da je podpis poleg dr Bojana Dobovška in Franca Laja prispevala poslanka Marija Antonija Kovačič, kar je bila njena osebna odločitev; V studio Radia KAOS smo za pojasnila s tem v zvezi povabili generalnega sekretarja stranke Petra Jamnikarja, ki zase pravi, da ni na listi kandidatov Dobre države in da se ne poteguje za poslanski mandat.
V sporočilu za javnost so v Dobri državi še zapisali, da si želijo, da bi bile vse stranke glede kandidatur obravnavane enako, zato jih vse pozivajo, da objavijo imena poslancev, ki so prispevali podpise h kandidaturam, v primeru strank, ki pa so zbirale podpise državljanov, pa enakovredno pričakujejo, da objavijo imena državljanov, ki so jih podprli, da bodo vsi lahko preverili, če je njihov podpis končal v stranki, za katero so ga dejansko prispevali. Slednje, se nam zdi v uredništvu, bo najbrž zahtevno opravilo, saj bi bilo to treba opraviti na korekten način, najmanj kar je – z njihovim soglasjem. Gre seveda za pomembno drugačen pložaj posameznika, kot se to lahko razume v primeru javne osebnosti kot sta poslanec ali poslanka državnega zbora.
S Petrom Jamikarjem, generalnims ekretarjem stranke Dobra država sem se pogovarjal Andrej Pengov. V prispevku uporabljene fotografije so povzete s spletne strani www.dobradrzava.si.